Ultraštíhlým modelkám na přehlídkách snad už brzy odzvoní

15. ledna 2008 v 17:37 | ♥verusha♥
Děsí vás to a přemýšlíte, je-li opravdu nutné, aby ta děvčata vypadala jako chodící mrtvoly, když krásná večerní toaleta vypadá stejně stokrát lépe na dobře rostlé mladé ženě, než na takovém uzlíčku z kostí a kůže?

Zdá se, že se pomalu blýská na lepší časy, protože o tom začali už konečně uvažovat i samotní pořadatelé módních show.

A snad každý jim dá zapravdu, jelikož trend vyhublých modelek ovlivňuje širokou veřejnost.

Po smrti dvou mladých jihoamerických modelek, Any Caroliny Reston a Luisel Ramos, které se doslova utýraly hlady jen proto, aby si udržely tzv. velikost nula, se rozpoutala opravdu vážná debata o tom, že by takto vyhublé modelky vůbec neměly na molo vkročit.
Jednak z toho důvodu, že jim reálně kvůli své práci a posedlosti dietami hrozí smrt, a jednak proto, že takový příklad absolutně nesvědčí psychice mladých dívek po celém světě. Ty se samozřejmě v naivní touze po kráse snaží své dlouhonohé a ultraštíhlé vzory napodobovat a následky na sebe v podobě anorexie nebo bulimie nenechají dlouho čekat. Smrtelných případů je stále víc a více.

Loni se tedy španělsko i Itálie rozhodly zakázat vstup na molo těm modelkám, které budou mladší šestnácti let a jejich BMI Index bude nižší než osmnáct. Někteří lidé z branže se proti tomu sice bouří, protože se v poslední době hodně diskutovalo o tom, že BMI Index už je zastaralý způsob určování podvýživy nebo otylosti, a že nezohledňuje veškeré faktory, avšak podobné námitky neuspěly a k zákazu skutečně došlo.
Nyní se o přísnějších opatřeních proti anorektickým modelkám hovoří i v Londýně. Mluví se o tom, že by samy modelky měly mít lékařská potvrzení ohledně jejich zdravotního stavu, a také jejich zaměstnavatelé by měli mít za povinnost hlídat své dívky, co se týče stravovacích návyků.

Dále by nemělo být v zákulisí přehlídek dovoleno kouřit, veškeré nešvary týkající se drog by měly být co nejvíce vymýceny a o modelky by mělo být dobře postaráno. K dispozici by měly mít pouze občerstvení z nejkvalitnějších surovin a kromě vysloveně dietních jídel, ovoce a zeleniny i jídla energeticky vydatnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aprin-ka aprin-ka | Web | 15. ledna 2008 v 17:40 | Reagovat

to je nechutný.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama