Second hand – ostuda nebo super volba "z druhé ruky"?

15. ledna 2008 v 18:20 | ♥verusha♥
Řady second handů notně prořídly. Klasické zablešené a nevoňavé prakticky vymizely a najdeme je jenom ojediněle. To je dobře, protože těžko odhadnout, jestli bylo oblečení vůbec vyprané a země původu je také velká neznámá.

Je sice pravda, že ceny v těchto krámcích byly velmi nízké a často jednotné, např. 20 Kč, 50 Kč za každý kus. To je asi hlavní hnací motor "sekáčů" - nízké ceny, za které si může dovolit nakupovat každý. Je ovšem na pováženou, jestli v těch horších obchodech " ulovíte" nějaký poklad.

Dnes zůstaly především lepší "sekáče". Ty, které voní, jsou čisté a mají hezky uspořádaný vnitřek obchodu (pamatujete ještě na "natřískané" obchody, kde bylo nemožné vytáhnout jedno jediné ramínko ze stojanu?). Nižší ceny než u nového zboží také setrvaly, což je logické. Řekla bych, že i kvalita se zvedla. Zboží je dováženo ze zahraničí, především Anglie a Německa. Většinou je nezničené, často nové.
Lovkyně, které obchází vytipované obchůdky vždy po zavážce nového zboží, by vám povyprávěly, jaké skvosty se dnes v second handu dají pořídit. Ani celebrity se nestydí, že v těchto obchodech nakupují. Taková Gábina Partyšová se tím opravdu netají, odpověď na otázku, zda se jedná v jejím případě o celebritu, ponechám na vás.

Velkou předností po opravdu nízké ceně je také to, že v sekáčích nalezneme i značkové zboží. Není problém si tam pořídit tričko Dolce Gabbana, Mexx, Versace či Marks Spencer. Značkové "sekáče" najdete v každém větším městě. Od stovky nahoru pořídíte opravdu vkusný a krásný kousek do vaší skříně.

Na své si přijdou také ženy milující originální módu. S tou se v českých obchodech držíme ještě pořád při zemi, ale sekáče s dovozovým zbožím jsou úplným rájem všehochuti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama